Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.ru

ТЕМА- Матеріальні та духовні потреби

Работа добавлена на сайт samzan.ru: 2016-06-09


              Цікава економіка  8

ТЕМА: Матеріальні та духовні потреби. Судження . Істині та хибні судження

Мета.   Поглибити знання  про матеріальні та духовні потреби.  Розвивати   економічне мислення; сприяти вихованню в учнів бережного ставлення до власних речей, до шкільного майна.

Тип уроку: комбінований

Обладнання:   зошит «Цікава економіка», девіз уроку, казки «Золота рибка», «Рукавичка», «Колобок», «Попелюшка».

Хід заняття

I Організація класу.

Цікава дуже штука

Економіка - наука!

Нас навчає розуміти,

Як на світі добре жити.

    II   Повідомлення теми і мети уроку

    III Актуалізація опорних знань.

  1.  Вступна бесіда.
  •  Що таке потреби?
    (Потреби — це те, що потребують люди, чи що їм необхідно на кожен день.)
  •  Які є потреби у людей?

(Фізіологічні, матеріальні та духовні)

  1.  Гра «Так. Ні»

Називаю потреби людей, а учні плекають в долоні, якщо потреба матеріальна, а якщо потреба духовна – два рази.

IV Вивчення нового матеріалу

  1.  Вступне слово вчителя

Ми вже вивчили на уроках логіки , що таке поняття?

( відповіді учнів)

  1.  Ознайомлення з судженням

Судження – це думка, висловлена розповідним реченням. Судження може відповідати або не відповідати дійсності, тобто бути істинним або хибним.(Приклади)

  1.  Робота з таблицею.

Заповнити таблицю . Визначити істинне та хибне судження.

Потреби/ Судження

Істинне

Хибне

Відвідування театру - духовна потреба

+

Здобуття знань - матеріальна потреба

+

Харчування - духовна потреба

Одяг - матеріальна потреба

Святкування Нового року - матеріальна потреба

Читання книги - духовна потреба

 V Закріплення вивченого матеріалу

  1.  Гра «Чарівники»

Запропонувати учням уявити, що у них є чарівна паличка, яка може виконати будь - яке бажання. За визначений час учні мають намалювати те, що вони хотіли б отримати. Під час обговорення вчитель підводить учнів до висновку, що потреби у людей безмежні, а можливості їх задоволення — обмежені.

  1.  Робота в зошиті.

Визначити відповідно до малюнка істинні судження

с.12,№13.  Розглянь малюнок. Яке із суджень є істинним для нього?

а) Петрик має два однакові відра;

б) одне відро вміщує води на 3 літри більше;

  в) у двох відрах 9 літрів води.
Як за допомогою цих відер набрати 3 літри води з річки?

  1.  Робота з ілюстраціями до казок.

Робота з ілюстраціями до казок «Золота рибка», «Рукавичка», «Колобок», «Попелюшка», під час якої учні визначають, у чому відчували потребу герої цих казок.

V I . Підсумок уроку

Про які потреби пташенят ідеться у вірші?

Дев’ять сірих шпаченят

У однім гнізді сидять.

А шпачиха все літає,

Бо про діток добре дбає.

Кому кашки, кому юшки,

Кому чорні капелюшки,

Кому чисту сорочину,

Кому посмішку шпачину.

(Потреби в їжі, одязі…).




1. Исходные данные [4] 1
2. 33 ВСТАНОВЛЕННЯ УМОВ ПОВЕРХНЕВОГО ТРІЩИНОУТВОРЕННЯ ПРИ ЦИКЛІЧНОМУ ДЕФОРМУВАННІ СТАЛЕЙ ЕНЕРГЕТИ
3. Планування і організація надання послуг з ТО та ремонту системи освітлення та аварійної сигналізації автомобіля ВАЗ 2109
4. Способы формирования муниципальной собственности правовое регулирование и сравнительный анализ1
5. Понятие производственного процесса
6. президентом Международного потребительского общества
7. Тема урока- Транспортный комплекс России
8. Левіафан Як оповідають його біографи він народився передчасно тому що його мати була стривожена повідомле
9. а а также ознакомиться с рекомендованными нормативными актами и дополнительной литературой
10. ~аржылы~ жа~дай дегеніміз немесе
11. Які причини зумовили використання методу стандартних ваг при регіональних та міжнародних порівняннях цін і
12. игры предназначены для малышей 154 лет
13. Рынок фармацевтики России
14. Тема- Способы индивидуализации коммерческих организаций в торговом обороте
15. Кинезиология как Метод решения психологических проблем
16. Тематика 1 Роль иностранных банков на российском финансовом рынке на примере
17. Тема Виразне читання байки І
18. Прионные болезни человека
19. Айвазовский Иван Константинович
20. Політичні погляди і діяльність Платона